Kurs - Fizjoterapia w urazach mięśniowych: zintegrowane podejście do badania, leczenia i powrotu do sportu po urazach w obrębie pachwiny i hamstringów

Fizjoterapia w urazach mięśniowych: zintegrowane podejście do badania, leczenia i powrotu do sportu po urazach w obrębie pachwiny i hamstringów

prowadzący: mgr Marcin Bator, Carlos Jimenez | cena: 1250 PLN

Kurs dla: fizjoterapeutów, osteopatów, studentów fizjoterapii, trenerów przygotowania motorycznego

Miejsce i termin:

Poznań / 27-28.03.2020
Warszawa / 29-30.03.2020
Kraków / 03-04.04.2020

Czas: 2

Cele kursu:
– przedstawienie aktualnych badań naukowych z zakresu badania, leczenia, fizjoterapii oraz profilaktyki urazów w obrębie pachwiny oraz hamstringów.
– zdobycie informacji, w jaki sposób przenosić teorię na praktykę w codziennej pracy (czyli przedstawienie perspektywy postępowania od strony praktyków fizjoterapeutów oraz trenera przygotowania motorycznego)
-przedstawienie modelu powrotu do sportu po urazach mięśniowych wg schematu: „return to activity – return to sport – return to performance”.
-przedstawienie najczęściej stosowanych protokołów, metod profilaktyki urazów w obrębie pachwiny oraz hamstringów.

Program:

Dzień 1:
9:00-10:40 Urazy mięśniowe w sporcie: model Evidence Based Medicine vs Evidence Based Practice –  perspektywa fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego
10:40- 11:00 przerwa
11:00-13:00 Groin Pain in sport: charakterystyka, badanie, leczenie, fizjoterapia
13:00-14:00 przerwa
14:00-16:00 Groin Pain in sport – powrót do sportu
16:00-16:15 przerwa kawowa
16:15-18:00 Groin Pain in sport – profilaktyka

Dzień 2:
9:00-10:40 Hamstring Injury in sport – charakterystyka, badanie, leczenie, fizjoterapia
10:40-11:00 przerwa
11:00-13:00 Hamstring Injury in sport – powrót do sportu
13:00-13:20 przerwa
13:20-15:45 Hamstring Injury in sport – profilaktyka

Każdy z uczestników otrzymuje skrypt oraz certyfikat w języku polskim.

„Rehaintegro”  informuje, że po zakończeniu każdego kursu zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety, celem poinformowania organizatora, czy został osiągnięty cel szkolenia

PROWADZĄCY:

mgr Marcin Bator

magister fizjoterapii, absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od 8 lat współpracuje z drużyną piłkarską Legia Warszawa (aktualnie pracuje z pierwszym zespołem). Współpracował również jako fizjoterapeuta z Reprezentacjami Polski w piłce nożnej U18/U19 (trener Rafał Janas) oraz U20 (trener Jacek Magiera).
Od 4 lat pracuje również w warszawskiej Klinice „Enel Sport”, gdzie ma możliwość współpracy z pacjentami oraz sportowcami różnych dyscyplin (m.in. lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, tenis, sporty walki).
Jest uczestnikiem wielu konferencji naukowych, zarówno w kraju jak i za granicą oraz prelegentem spotkań branżowych (np. Kongres Science4Football, Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej). Uczestniczył w wielu stażach (m.in. Oslo Sport Trauma and Research Center, Klinika Villa Stuart w Rzymie, klub Juventus Turyn), które pozwoliły mu na zdobycie cennej wiedzy oraz wymianę doświadczeń.
Jest współautorem projektu „Świadoma Fizjoterapia”, dostępnego w mediach społecznościowych oraz uczestnikiem wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii m.in.:
„Kręgosłup, Stawy Obwodowe – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie” (B. Mazur),
„Visceral Manipulation in applied psychological Research” (M. Leduc), „Craniosacral Connective Workshop” (Luc Van Eupen),  „Terapia Ekmana – Haczykowanie powięzi”,
„Dry Needling – kurs suchego igłowania”, 3- modułowy kurs „Fascial Distortion Model” (oraz dodatkowy moduł Tanaka), 8- modułowy kurs „Metoda Kaltenborn Evjenth” zakończony egzaminem, a ponadto kurs metody PNF, Manipulacji Stawów, warsztat z zakresu wykonania i obsługi sprzętu do diagnostyki funkcjonalnej Biodex Pro, Biodex Balance oraz FMS.

Carlos Jimenez

urodził się w Caracas w 1986r. W wieku 16 lat przeniósł się do Miami, gdzie
ukończył studia licencjackie z zakresu nauk medycznych i doktorat z fizjoterapii na „Florida
International University”. Od dwóch lat pracuje jako główny fizjoterapeuta przy Komitecie Olimpijskim USA, w centrum treningowym w Colorado Springs. Posiada ogromne  doświadczenie w pracy z piłkarzami na poziomie ligowym oraz międzynarodowym.
Uzyskał certyfikaty wydane przez Narodowe Stowarzyszenie Siły i Wytrzymałości (National Strength and Conditioning Association – NSCA), jest też certyfikowanym fizjoterapeutą sportowym. W olimpijskim centrum treningowym zajmuje się opracowywaniem długotrwałych i krótkotrwałych planów rehabilitacyjnych dla sportowców. Współpracował z lekkoatletami przy opracowywaniu strategii rehabilitacji kontuzji i poprawy osiągnięć sportowych. W ostatnim czasie pracował jako fizjoterapeuta podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (Buenos Aires 2018r.) oraz Igrzysk Panamerykańskich (Lima 2019r.)

Contact Us