Kurs - Flossing w terapii i treningu

Flossing w terapii i treningu

prowadzący: Łukasz Muszyński MSc PT, OMPT | cena: 450 PLN (w cenie taśma flossband o długości 2m)

Kurs dla: Fizjoterapeutów, trenerów, masażystów, studentów 3 roku fizjoterapii.

Miejsce i termin:

Katowice / 25.10.2019
Kraków / 28.10.2019
Poznań / 21.11.2019
Wrocław / 23.11.2019
Gdańsk / 08.12.2019
Warszawa / 24.01.2020
Kraków / 08.03.2020
Szczecin / wkrótce nowy termin

Czas: 1 dzień (od 9:00-16:30)

Co to jest zabieg Flossingu?
Zabieg  flossingu to specjalna technika bandażowania, która skutecznie wpływa na szybką poprawę  problemów związanych z ograniczeniem zakresu ruchu jak również tych, związanych z bólem odczuwanym podczas ruchu. Technika przeznaczona jest dla pacjentów zarówno w ostrych jak i chronicznych stanach urazowych wraz z występującym ograniczeniem zakresu ruchu.

Część ciała poddana zabiegowi flossingu jest dość ciasno owijana miękką, elastyczną taśmą. Taśma owinięta jest wokół samego stawu oraz sąsiadujących tkanek. Ucisk utrzymywany jest maksymalnie przez kilka minut. W tym czasie pacjent wraz z terapeutą wykonują ruchy bierne, wspomagane lub pacjent sam może aktywować stawy i tkanki poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń czynnych.

Zabieg flossingu doskonale dopełnia i wspomaga terapię manualną, terapię w obrębie mięsni i powięzi, regenerację oraz trening funkcjonalny.

Cel kursu: 
Nabycie wiedzy teoretycznej na temat działania Flossingu
Zdobycie umiejętności praktycznych w stosowaniu aplikacji taśmą Flossband

Działanie:

Aplikując gumową taśmę do flossingu na kontuzjowaną część ciała, dochodzi do natychmiastowego ucisku, co powoduje wzrost ciśnienia w tkankach oraz prowadzi do obniżenia ciśnienia kapilarnego. W strukturach pozapowięziowych, fizjologiczne ciśnienie wywierane na tkanki przez skórę wynosi 1 mmHg. Aplikacja flossband podnosi owe ciśnienie do około 60 mmHg.

Program kursu:

9:00-11:15 Wprowadzenie do metody
Część praktyczna:
Testy diagnostyczne i techniki flossingu w obrębie kończyny dolnej: stopa, staw skokowy, mięśnie podudzia, staw kolanowy, mięśnie uda,

11:15-11:30 Przerwa

11:30-13:45
Testy diagnostyczne i techniki flossingu:
Obręcz biodrowa, kręgosłup lędźwiowy, piersiowy, szyjny

13:45-14:00 Przerwa

14:00-16:00
Testy diagnostyczne i techniki flossingu:
Staw barkowy, mięśnie ramienia, staw łokciowy, mięśnie przedramienia, staw nadgarstkowy

Co otrzymują uczestnicy?

W cenie kursu każdy z uczestników otrzymuje taśmę flossband o długości 2m
Skrypt
Certyfikat.

Rehaintegro  informuje, że po zakończeniu każdego kursu zostanie Pan/Pani poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety celem poinformowania organizatora, czy został osiągnięty cel szkolenia.

PROWADZĄCY:

Łukasz Muszyński MSc PT, OMPT

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu , absolwent 3-letnich studiów podyplomowych z Ortopedycznej Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT.

Ukończył szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii oraz terapii manualnej m.in.

  • „Tecchniki OMT dla kończyny górnej i dolnej” (32h), Instruktor: Sigurd Slastad (Norwegia)
  • „OMT Medical Acupuncture” (16h), Instruktorzy: Giles Gyer, Jimmy Michae (Wielka Brytania)
  • „Wnioskowanie kliniczne w ortopedii i traumatologii w oparciu o badania naukowe i stosowane metody operacyjne” (32h), Instruktorzy: Marcin Podwika, Marcin Łepski
  • „Thirst 4 Running” – Level 1 (14h), Instruktor: ChrisnWilkes (Anglia) Boast, FAFS, DIP PT/SMT
  • „HVLA i manipulacje w pozycji neutralnej z wnioskowaniem klinicznym i diagnostyką różnicową” (40h), Instruktor: Tim Daelemans Msc. Ost. DO (BELGIA)
  • Posiada Certyfikat „Rehabilitation training course” – Kaltenborn Evjenth Concept (30h) Instruktor: Prof. Lasse Thue PT MI/USA oraz Certyfikat „Terapii Manualnej Kaltenborn Evjenth”, 8 modułów zakończonych egzaminem z wynikiem pozytywnym (256h), Instruktorzy PTOMT: Mirosław Dębski, Matthias Burkert

Łukasz Muszyński specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych stawów obwodowych i kręgosłupa. Jest praktykującym fizjoterapeutą, który współpracuje z „Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im prof. F. Kaltenborna” w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku.

Contact Us