znajdź kurs
Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
HVLA oznacza High Velocity Low Amplitude (Dużej Prędkości Niskiej Amplitudzie) i wykorzystywane jest w Osteopatii, medycynie manualnej oraz chiropraktyce.
Radiologia w praktyce fizjoterapeuty
Podczas kursu m.in. zyskasz praktyczne umiejętności dotyczące odczytywania RTG, MRI, TK. dowiesz się jak interpretować zdjęcia oraz Poznasz większość patologii obrazowych dotyczących kręgosłupa i stawów obwodowych zobaczysz jak w praktyce…
Suche igłowanie – medyczna akupunktura – moduł I
Doświadczenia ostatnich kilkunastu miesięcy, w których to pomagaliśmy w szkoleniu prawie 400 terapeutów pozwoliły nam przygotować zmodyfikowany program szkolenia z zakresu Suchego Igłowania – Medycznej Akupunktury.
Suche igłowanie – medyczna akupunktura – moduł II
Kurs ten zabierze Cię na kolejny poziom w podróży po suchym igłowaniu, pozwoli uczynić Twoją terapię jeszcze bardziej efektywną.
Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation (IASTM)
Celem szkolenia jest rozwijanie IASTM za pomocą narzędzia FS-ONE. Nauczysz się jak IASTM działa na tkankach miękkich i jak stosować techniki bezpiecznie dla problemów układu mięśniowo-szkieletowego.
Diagnostyka Różnicowa
W trakcie szkolenia uczestnicy będą poznawać diagnostykę różnicową kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, rejonu brzucha oraz klatki piersiowej.
„Stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia”
Cele kursu Program szkolenia został przygotowany z myślą o fizjoterapeutach, osteopatach oraz lekarzach stomatologach. Szkolenie z diagnostyki i leczenia stawu skroniowo – żuchwowego to 3- dniowe szkolenie w którym bardzo…
Terapia Wisceralna
Terapia wisceralna polega na rozluźnianiu restrykcji powięziowych jamy brzusznej, klatki piersiowej i miednicy, aby stymulować narządy wewnętrzne do normalnego ruchu i funkcji.
Ostry dysk w modelu Postural Fulcrum by Rafał Krasicki
Aktualnie trwające kursy: Poznań I:16-18.10.2020, II:15-17.01.2021 Szczecin , I:11-13.12.2020 ,II: 29-31.01.2021. „Wyjaśnij wszystko tak prosto jak to możliwe. Ale nie prościej.” Albert Einstein Celem kursu jest rzucenie relatywnie nowego światła…
Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego część I
Kurs stworzony jest w oparciu o wiadomości i założenia koncepcji NDT-Bobath, metody Integracji Sensorycznej, usprawniania funkcjonalnego i ma na celu przybliżenie uczestnikom diagnostyki i rehabilitacji dzieci z uszkodzonym OUN.
„Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe”
prowadzący: Marcin Wytrążek : Warszawa, Poznań , Kraków, Wrocław Łukasz Brzeziński : Lublin, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów Co to jest rozluźnianie mięśniowo- powięziowe? Technika rozluźniania mięśniowo- powięziowego jest jedną z…
Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego – Część II: Terapia Niemowląt
Szkolenie stanowi kontynuację kursu „Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego” część I W szkoleniu uczestniczyć mogą absolwenci części I kursu lub osoby po ukończeniu innego kursu z fizjoterapii pediatrycznej…
Podstawy terapii manualnej z wprowadzeniem do technik manipulacji
Aktualnie trwające kursy: Gdańsk / I:28-29.11.2020, II: 22-23.01.2021 Poznań I:11-12.12.2020, II: 13-14.02.2021 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fizjoterapeutów, pragnących rozpocząć przygodę z terapią manualną oraz z technikami manipulacyjnymi, prezentujemy szkolenie wprowadzające w…
Staw skokowy i stopa – diagnostyka i terapia
Celem kursu jest nabycie umiejętności praktycznych w zakresie anatomii palpacyjnej, diagnozowania i sposobów leczenia ostrych i przewlekłych dysfunkcji stawu skokowego oraz w planowaniu i przeprowadzaniu odpowiedniej fizjoterapii.
Trening dna miednicy Corefit® System
Koncepcja Corefit® System jest skuteczną, nieinwazyjną formą terapii zachowawczej dysfunkcji dna miednicy oraz profilaktyki.
Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
Trzydniowe, intensywne szkolenie oparte o najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną, dotyczącą postępowania w rożnych dolegliwościach ginekologicznych, w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym. Uczestnik kursu pozna bezpieczne i skuteczne techniki…
Oswoić ból. Jak pomóc pacjentom radzić sobie z bólem?
Ból i jego odczuwanie, wpływają na całość funkcjonowania człowieka, przy czym wpływ ten nie jest jednokierunkowy. Także sposób, w jaki pacjent myśli o bólu i jego skutkach, ma znaczenie dla…
Diagnoza i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych w praktyce logopedy i neurologopedy
Program szkolenia został przygotowany z myślą o logopedach i neurologopedach. Podczas kursu bardzo szczegółowo zostanie omówiony temat rehabilitacji stomatologicznej na potrzeby ww grup zawodowych. Celem spotkania jest nabycie konkretnej wiedzy…
Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych
W czasie szkolenia omawiane są koncepcje pionierów terapii, czyli dr Janet Travell i Davida Simmonsa: definicje, klasyfikacje i hipotezy odnośnie powstawania punktów spustowych oraz krytyczne opinie dotyczące MTrPs. Terapia MTrPs…
SZTUKA I NAUKA MANIPULACJI KRĘGOSŁUPA I WYBRANYCH STAWÓW OBWODOWYCH
Program tego kursu powstał pod wpływem obserwacji i refleksji Rafała Krasickiego, które zrodziły się podczas prowadzonego przez niego szkolenia Ostry dysk”. R. Krasicki zwrócił uwagę na bardzo duże zróżnicowanie w…
Fascial Distortion Model (FDM Basic)
Program nauczania Europejskiego Stowarzyszenia Modelu Zniekształcenia Powięzi (EFDMA) Program nauczania EFDMA reguluje proces szkolenia: FDM Basic (Moduł 1-3), FDM Basic Certificate (FDM BC), Practical Training, FDM Advanced, FDM International Certificate…
Pinoterapia
Pinoterapia łączy zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, nauki o powięziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym.
Diagnostyka z wnioskowaniem klinicznym
Celem kursu „Diagnostyka z wnioskowaniem klinicznym” jest usystematyzowanie wiedzy na temat diagnostyki w fizjoterapii neuro-ortopedycznej. Podczas szkolenia omówimy różne podejścia diagnostyczne w terapii manualnej: od Cyriaxa, przez Kaltenborna/Maitlanda/McKenziego/Muliigana po tuzów…
Terapia osteopatyczna w pediatrii
Aktualnie trwające kursy: Kraków / I:05-07.09.2020, II:12-14.12.2020; III 06-08.03.2021 *Nie ma możliwości zapisania się tylko na pojedynczy moduł. Harmonogram wpłat otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Cele…
Zasady funkcjonalnej oceny i terapii w urazach stawu kolanowego
Cel: Prawidłowe funkcjonowanie stawu kolanowego zależy od reszty ciała, a w szczególności od stawów sąsiednich (biodrowego i skokowego). Na szkoleniu omówimy możliwości analizy tych zależności oraz zasady ich wykorzystania w…
Techniki Stilla
Techniki Stilla stanowią system badania i terapii manipulacyjnej pochodzący z USA, który aspiruje do ponownego odkrycia oraz odtworzenia manipulacji wykonywanych przez doktora A.T. Stilla.
Anatomia Palpacyjna i modele dysfunkcji osteopatycznych
Cel kursu jest pogłębienie znajomości anatomii, fizjologii i biomechaniki co jest niezbędne w diagnozowaniu i leczeniu. Anatomia bez umiejętności jej praktycznego wykorzystania staje się „sztuką dla sztuki”. Celem zajęć jest…
TERAPIA OSTEOPATYCZNA W GINEKOLOGII
Układ ginekologiczny jest złożoną serią struktur i zdarzeń kontrolowanych przez hormony i centralny układ nerwowy, dzięki czemu każda część układu posiada przewidywalną i cykliczną funkcję, bez której nie moglibyśmy istnieć.…
Masaż tkanek głębokich
Masaż tkanek głębokich zwany także masażem głębokim bądź głębokim masażem łącznotkankowym to współczesna forma masażu dotycząca rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi.
PNF Podstawowy
W trakcie kursu nauczysz się: badać i budować plan terapii, analizować problemy funkconalne oraz prowadzić terapię pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Po zakończeniu I tygodnia kursu otrzymasz dostęp do zasobów video w ramach platformy e-learningowej. Po zakończeniu kursu podstawowego otrzymasz możliwość dołączenia do Akademii Terapia Funkcjonalna, zamkniętej grupy na Facebooku przeznaczonej dla absolwentów.
PNF Rozwijający (PNF Advanced)
Kurs rozwijający PNF trwa 5 dni i obejmuje egzamin. Główną częścią kursu rozwijającego PNF jest precyzyjna analiza zaburzeń funkcjonalnych pacjenta.
Osteopatyczne podejście do stresu
Terapeuci często konfrontowani są z wieloma problemami funkcjonalnymi, których przyczyny nie dają się precyzyjnie określić. Pomimo niewielkiej liczby zmian strukturalnych pacjent ciągle skarży się na uogólnione symptomy takie jak bóle…
Trening Medyczny w Fizjoterapii
Kurs Trening Medyczny w Fizjoterapii przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów fizjoterapii oraz trenerów personalnych. W trakcie trzech dni podzielonych na część teoretyczną i praktyczną kursant dowie się, jak…
Flossing w terapii i treningu
Zabieg flossingu to specjalna technika bandażowania, która skutecznie wpływa na szybką poprawę problemów związanych z ograniczeniem zakresu ruchu
Funkcjonalna Terapia Kognitywna (CFT) pacjentów z chronicznym bólem kompleksu lędźwiowo-miedniczego
Peter O’Sullivan i jego międzynarodowy zespół opracowali metodę oceny i interwencji o nazwie „Cognitive Functional Therapy” (CFT). CFT to podejście do leczenia zaburzeń bólu okolicy lędźwiowej i miednicy, które uwzględnia czynniki całego spektrum biopsychospołecznego…