Kurs - Ciąża i opieka okołoporodowa

Ciąża i opieka okołoporodowa

prowadzący: Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd | cena: 3000 PLN

Kurs dla: Osteopatów, studentów osteopatii.

Czas: 3 dni

Cel kursu:

Nabycie przez uczestników umiejętności przeprowadzenia zabiegów osteopatycznych w czasie ciąży, w przygotowaniu do porodu oraz połogu.

Poznanie wskazań i przeciwwskazań do terapii kobiet w ciąży.

Ten trzydniowy kurs obejmuje: położnictwo, optymalne ułożenie płodu, przygotowanie do porodu, biomechanikę i ból w ciąży, włączając w to kwestie chodu i biomechanicznych zmian kręgosłupowych, adaptację posturalną i prezentacje bólu w ciąży.

Zajęcia będą dotyczyć też globalnych zmian jam ciała, ułożenia płodowego i jego pozycji, przed ułożeniem przedporodowym dziecka, oraz techniki osteopatyczne, które będą dotyczyć tych kwestii, omówiony będzie też zakres dynamiki matka – płód i rozważań filozoficznych czy rozwojowych takich jak teorie Merlieau – Ponty itd., które są istotną podstawą dla sposobów podejścia osteopatycznego do matki oraz jej dziecka. Dlatego też, sprawienie, by matka współgrała z dzieckiem oraz wpływ równowagi w związku z komfortem w ciąży będą motywem przewodnim.

Następnie, przejdziemy przez pracę ze zmianami trzeciego trymestru, przygotowanie do połogu i porodu w kontekście układu autonomicznego, kręgosłupa i (po krótce) dna miednicy. Do tego, kurs obejmować będzie krótkie wprowadzenie w pewne aspekty karmienia piersią oraz więzów matki z noworodkiem.

Kurs zakończy się wprowadzeniem do koncepcji przywracania właściwego stanu jam ciała oraz pracy z dnem miednicy mam, które to zagadnienia są głównym tematem drugiego bloku nauki.

Program kursu:

Dzień 1:

9:00-11:00

Wprowadzenie w tematykę ciąży i porodu
Położnictwo, optymalne ułożenie płodu, przygotowanie do porodu,

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-13:30

Omówienie wskazań i przeciwwskazań do terapii
Biomechanika i ból w ciąży włączając w to kwestie chodu i biomechanicznych zmian kręgosłupowych – techniki osteopatyczne

13:30-14:30  Przerwa lunchowa

14:30-16:15

Adaptacja posturalna i prezentacja bólu w ciąży

16:15-16:30  Przerwa kawowa

16:30-18:00

Globalne zmiany jam ciała, ułożenia płodowego i jego pozycje, ułożeniem przedporodowe dziecka – techniki osteopatyczne

Dzień 2:

9:00-11:00

Omówienie zakresu dynamiki matka – płód i rozważań filozoficznych czy rozwojowych takich jak teorie Merlieau – Ponty itd., które są istotną podstawą dla sposobów podejścia osteopatycznego do matki oraz jej dziecka. Dlatego też, sprawienie, by matka współgrała z dzieckiem oraz wpływ równowagi w związku z komfortem w ciąży będą motywem przewodnim. – teoria i praktyka

11:00-11:15  Przerwa kawowa

11:15-13:30

Omówienie zakresu dynamiki matka – płód i rozważań filozoficznych czy rozwojowych takich jak teorie Merlieau – Ponty itd., które są istotną podstawą dla sposobów podejścia osteopatycznego do matki oraz jej dziecka. Dlatego też, sprawienie, by matka współgrała z dzieckiem oraz wpływ równowagi w związku z komfortem w ciąży będą motywem przewodnim c.d – praktyka

13:30-14:30  Przerwa lunchowa

14:30-16:15

Praca ze zmianami trzeciego trymestru – teoria i praktyka

16:15-16:30  Przerwa lunchowa

16:30-18:00

Przygotowanie do połogu i porodu w kontekście układu autonomicznego, kręgosłupa i po krótce dna miednicy – teoria i praktyka

Dzień 3

9:00-11:00

Wprowadzenie w aspekty karmienia piersią oraz więzów matki z noworodkiem

11:00-11:15  Przerwa kawowa

11:15-13:15

Koncepcja przywracania właściwego stanu jam ciała po porodzie – teoria i praktyka

13:15-13:30  Przerwa kawowa

13:30-15:30

Praca z dnem miednicy matki – praktyka

Tłumaczenie jest konsekutywne.
Każdy z uczestników otrzymuje skrypt oraz certyfikat w języku polskim

PROWADZĄCY:

Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd

Caroline jest bardzo doświadczona w manipulacjach wisceralnych, osteopatii wisceralnej, medycynie osteopatycznej oraz w kwestiach opieki nad matką i dzieckiem. Jest osteopatką z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem i praktykowała w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Jest bardzo zainteresowana badaniem, w jaki sposób osteopatia może pomagać w zarządzaniu bólem oraz problemami związanymi z wielokrotnymi urazami, złożonym bólem, jak i w zakresie komponentów mięśniowo-powięziowymi bólów brzuszno-miedniczych oraz niektórych pooperacyjnych symptomów adhezyjnych.

Caroline prowadzi kursy i wykłady w Wielkiej Brytanii, jest prelegentem na licznych międzynarodowych konferencjach, publikuje książki i artykuły i bardzo mocno interesuje się badaniami naukowymi, praktyką opartą na dowodach i rozwijaniem profesji osteopatycznej.

Była zaangażowana w pracę nad regulacjami zawodu osteopaty w wielu krajach, będąc Dyrektorem, Wicedyrektorem i Ordynatorem Kliniki w wielu instytucjach osteopatycznych w Wielkiej Brytanii i posiada kwalifikacje w zakresie edukacji, ewaluacji medycznej oraz e-learningu.

Jest doświadczonym ekspertem, regularnie prowadzi rozmaite projekty w praktyce osteopatycznej, tyczące się kompetencji jak i uzyskiwania praw zawodowych. Jej kursy są bardzo praktyczne i zorientowane na pracę kliniczną, wypełnione podejściem opartym na dowodach oraz takowych informacji. Caroline obecnie mieszka i praktykuje w Wielkiej Brytanii we wschodnim Manchesterze/rejonie Peak District.

Contact Us