Ekologiczna mata do akupresury.

Pomimo tego, że brakuje naukowych doniesień na temat leczniczych właściwości mat do akupresury, wielu ich użytkowników obserwuje u siebie pozytywny wpływ na zdrowie. Potwierdza zmniejszenie lub redukcję bólów głowy i pleców, rozluźnienie mięśni oraz poprawę krążenia. Chwali lepszy sen, koncentrację i samopoczucie. Akumaty wykonane z materiałów organicznych i atestowanych tworzyw cieszą się dużą popularnością. Przyjrzeliśmy się bliżej ekologicznym matom do akupresury dostępnym na polskim rynku. I wybraliśmy jedną z nich, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym różnią się ekomaty od zwykłych mat do akupresury?

Standardowe maty do akupresury zazwyczaj wykonywane są z tworzyw sztucznych. Maty ekologiczne powstają w oparciu o naturalne i bezpieczne materiały. W zdecydowanej większości przypadków są one hipoalergiczne, a takie akcesoria mogą być bez obaw wykorzystywane przez alergików. Wybór godnych polecenia produktów jest całkiem szeroki.

Do produkcji eco mat najczęściej wykorzystuje się następujące materiały:
– len,
– włókno kokosowe,
– włókno kapokowe,
– bawełna,
– konopie,
– tworzywo HIPS (hipoalergiczne).

Maty z nieatestowanych tworzyw sztucznych nierzadko sprowadzane są z Chin – takie akcesoria nie spełniają rygorystycznych norm europejskich. Ponadto, mogą zawierać w swoim składzie związki, które zwiększają ryzyko wystąpienia podrażnień, a nawet reakcji alergicznych. Zupełnie inaczej jest w przypadku eco mat. Należy postawić na produkt sprawdzonego producenta, który oznaczony jest certyfikatem.

Akumaty ekologiczne – jakie mają właściwości?

Akumata ekologiczna wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób stawiających na bezpieczne, a jednocześnie naturalne rozwiązania. Na pierwszy rzut oka przypominają one tradycyjne akcesoria do akupresury, jednak do produkcji stosowane są zupełnie inne materiały. Posiadają następujące cechy:

1) Ergonomiczna budowa – maty eko do akupresury projektowane są z troską o detale. Podstawą jest to, aby produkt był ergonomiczny, czyli w stu procentach bezpieczny dla użytkownika. Pozwala to uniknąć dyskomfortu, obciążenia układu kostnego lub mięśniowego. Użytkownik może przyjąć wygodną pozycję, co uprzyjemnia korzystanie z akcesorium.

2) Hipoalergiczne właściwości – maty ekologiczne wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla alergików oraz osób posiadających bardzo wrażliwą skórę. Naturalne materiały oraz atestowane tworzywa nie wywołują kłopotliwych podrażnień, wysypki, świądu, a także wielu innych męczących dolegliwości (wyjątek stanowią osoby uczulone na naturalne składniki np. bawełnę).

3) Nieprzeciętna wytrzymałość – pod względem trwałości eko maty dorównują standardowym produktom do akupresury. Nie są one podatne na deformacje oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu przetrwają w nienagannym stanie długi czas.

Poznaj ekologiczną Matę do akupresury z poduszką Soma Eco Mat z certyfikatem medycznym

Osoby poszukujące dobrej i niedrogiej eko maty do akupresury powinny przyjrzeć się bliżej modelowi z poduszką SOMA ECO MAT. Jest to produkt polskiego producenta, który posiada certyfikat medyczny.
Do jej produkcji użyto 4 składników:
100% len – z którego wykonano pokrowiec maty i poduszki
100% włókno kokosowe – wkład maty
100% włókno kapokowe – wkład poduszki
100% tworzywo HIPS – atestowane – z którego wykonano rozetki

Najważniejsze zalety Maty do akupresury SOMA MAT Eco

Do najważniejszych zalet prezentowanej eco maty można zaliczyć:

– wypełnienie organiczne (mata – włókno kokosowe, poduszka – włókno kapokowe),
– kolce z atestowanego tworzywa HIPS,
– przyjemny w dotyku lniany pokrowiec,
– nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych,
– lekka oraz łatwa w transporcie , wygodna w podróży – w zestawie z lnianą torbę
– wytrzymała i niepodatna na zniekształcenia,
– bardzo dobra cena w porównaniu z zagranicznymi odpowiednikami
– polska produkcja

W sklepie Rehaintegro posiadamy w ofercie również inne maty ekologiczne do akupresury, takie jak np.:

– ekologiczna mata do akupresury z poduszką Active
– eco mata do akupresury z poduszką FlowerMAT ALL4FIT

Contact Us