Jak stosować bański chińskie? Jaki rodzaj wybrać?

Bańki chińskie to praktyka sięgająca 3000 lat p.n.e. w Azji i Europie. Doskonale wpływają na stan skóry, a także regulują pracę organizmu. Bardzo często stosuje się je podczas przeziębienia, czy też grypy. Wspomagają jej leczenie i skracają czas choroby. Należy również wspomnieć, że wzmacniają układ immunologiczny. Regularne masaże bańką chińską mają właściwości lecznicze. Dowiedz się, w jakie produkty opłaca się zainwestować.

Skąd wywodzi się bańka chińska? Krótka historia

Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy wynaleziono bańki chińskie. Ciekawym faktem jest to, że są one znane już od czasów starożytności. Były nieodłącznym elementem ludowej medycyny wschodu. Podczas stosowania baniek wytwarza się podciśnienie, które odpowiada za zasysanie skóry, komórek tłuszczowych oraz mięśni. Początkowo wykorzystywano je przede wszystkim w celu zredukowania dolegliwości bólowych. Wraz z upływem lat zakres zastosowań znacząco się zwiększył.

Wiadomym jest, że w czasach starożytnych bańki chińskie nie były cenione za działanie antycellulitowe. Zyskały one jednak uznanie osób specjalizujących się w niekonwencjonalnym leczeniu wielu różnorodnych schorzeń i chorób. W dzisiejszych czasach masaże przy użyciu omawianych akcesoriów przeprowadzane są głównie w celach relaksacyjno-pielęgnacyjnych, ale nie tylko. Warto poznać ich działanie lecznicze!

Masaż bańką chińską – efekty jego stosowania

Zastanawiałeś się czy włączyć do swojej oferty masaż bańką chińską? Efekty są bardzo pozytywne.

 • Działanie przeciwbólowe – bańka chińska może okazać się skutecznym narzędziem w walce z bólem. Jest ona chętnie wykorzystywana w przypadku dolegliwości ze strony kręgosłupa, układu kostnego oraz mięśni. Już po pierwszym zabiegu można poczuć ulgę.
 • Redukcja obrzęków – masaże przy użyciu chińskich baniek zalecane są także osobom borykającym się z chorobami stawów. Dzięki nim możliwa jest nie tylko złagodzenie bólu, ale również obrzęków, czy też stanów zapalnych.
 • Wsparcie układu nerwowego – okazuje się, że efekt zasysania, jaki wytwarzają bańki próżniowe znakomicie wpływają na korzonki nerwowe. To świetna opcja dla osób borykających się z m.in. migreną.
 • Pozytywny wpływ na układ krążenia – masaż bańkami chińskimi dobroczynnie wpływa na pracę układu krwionośnego. Stymuluje on przepływ krwi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu poważnych schorzeń (m.in. zatorów, żylaków, zaburzeń rytmu serca). Istotne jest to, aby omawiane akcesoria były stosowane regularnie, gdyż to właśnie wtedy można uzyskać najlepsze rezultaty.
 • Złagodzenie objawów przeziębienia lub grypy – bańki chińskie skracają czas trwania stanów chorobowych, a także wspomagają eliminację uciążliwych dolegliwości m.in. kaszlu, nieżytu nosa, problemów z oddychaniem.
 • Efekt ujędrnienia skóry – omawiane akcesoria do masażu zmniejszają cellulit. Podnoszą jędrność oraz napięcie skóry, a także zmniejszają ilość niedoskonałości. Ponadto, stymulują organizm do produkcji kolagenu, który odpowiada za zachowanie młodego wyglądu.
 • Wzmocnienie potencji – masaże bańkami chińskimi polecane są mężczyznom, którzy posiadają problemy z erekcją. Dzięki nim możliwe jest usprawnienie przepływu krwi w organizmie, co rewelacyjnie wpływa na jakość życia seksualnego.

Jakie rodzaje baniek chińskich wyróżniamy?

Wiele osób zastanawia się, jakie są rodzaje baniek chińskich. Akcesoria do masażu produkowane są z różnych materiałów. Występują w różnych rozmiarach, a wybór zależy od tego, do jakich obszarów ciała lub twarzy będą stosowane.

Bańki chińskie silikonowe

Bańki chińskie silikonowe produkuje się z lekkiego tworzywa sztucznego, które nie wywołuje podrażnień skóry. Niewątpliwym atutem jest odporność na stłuczenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Niska waga sprawia, że znakomicie sprawdzają się w podróży.

Bańki chińskie szklane

Bańki chińskie szklane  zwykle są nieco cięższe, jednak zapewniają silny efekt zasysania, a tym samym wysoką skuteczność działania. Atutem jest także nieprzeciętna trwałość i bezproblemowe czyszczenie.

Bańki chińskie ogniowe

Bańki chińskie ogniowe są to najczęściej akcesoria szklane, które nie stwarzają ryzyka rozprzestrzenienia ognia. Próżnia wytwarzana jest na skutek wysokiej temperatury.

Bańki chińskie bezogniowe

Bańki chińskie bezogniowe – w tym przypadku do wytworzenia próżni nie jest wymagany ogień. Próżnia wytwarzana jest poprzez naciśnięcie pompki lub ściśnięcie akcesoriów.

Bańki chińskie – jak stosować je podczas masażu?

Masaże przy użyciu baniek chińskich mogą zostać przeprowadzone w warunkach domowych. Ich stosowanie nie jest skomplikowane, więc nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Należy podkreślić, że masaż różni się od tradycyjnego stawiania baniek. W tym przypadku są one przesuwane po wybranym obszarze ciała. Nierzadko wymaga to użycia siły, ponieważ zassane akcesoria stawiają opór. Nie należy jednak obawiać się bólu, ani dyskomfortu! Właściwie wykonany masaż będzie źródłem ogromnej przyjemności. Niezależnie od rodzaju posiadanych akcesoriów zabieg przebiega podobnie. W dalszej części wpisu udzielono kilka praktycznych porad, które z pewnością okażą się pomocne tym, którzy nie wiedzą, jak stosować bańki chińskie.

 1. Duże znaczenie ma przygotowanie skóry przed zabiegiem. Warto jest zadbać o optymalny poziom nawilżenia. W tym celu dobrze jest rozsmarować na wybranym obszarze np. oliwce.
 2. Sposób użycia baniek chińskich jest uzależniony od ich rodzaju. Produkty ogniowe, które działają w oparciu o wysoką temperaturę, wymagają jedynie przyłożenia do skóry. Bańki plastikowe zwykle posiadają pompkę, którą należy nacisnąć, aby wytworzyć próżnię. Modele silikonowe oraz gumowe najczęściej wymagają ściśnięcia w dłoni.
 3. Masaż opiera się na skoordynowanym przesuwaniu baniek chińskich przyssanych do skóry. Nie należy ich odrywać, a następnie przykładać ponownie! Przesuwanie akcesoriów po skórze nierzadko wymaga sporej siły, jednak to właśnie wtedy można osiągnąć najlepsze efekty.
 4. Jedną z technik masażu jest naprzemienne przeciągnięcia baniek po skórze oraz wykonywanie ruchów okrężnych. Trzeba wspomnieć, że zabieg powinien trwać kilka minut. Zwykle jest przerywany w momencie wystąpienia zasinień.

Bańki chińskie na cellulit – sposób na „pomarańczową skórkę”

Bańki chińskie na cellulit  znakomicie wpływają na stan skóry. Właśnie dlatego są chętnie wybierane przez kobiety borykające się z „pomarańczową skórką”. Cellulit bardzo często jest następstwem niskiego poziomu napięcia skóry. Oczywiście przyczyn jego występowania może być wiele, jednak omawiane masaże mogą po pewnym czasie przynieść rewelacyjne efekty.

Masaż ud oraz pośladków jest najczęściej wykonywany bańkami silikonowymi, ponieważ można sprawnie przesuwać je po powierzchni ciała. Walka z cellulitem będzie skuteczniejsza, jeśli oprócz zabiegów pielęgnacyjnych zadbamy o zdrową dietę oraz aktywność fizyczną.

Bańka chińska na brzuch – działanie wyszczuplające

Masaż brzucha przy użyciu baniek chińskich wspomaga wyszczuplenie problematycznego obszaru ciała. Należy jednak zaznaczyć, że nie eliminuje on zbędnych kilogramów, a wspomaga modelowanie sylwetki. W dużej mierze odpowiada za to działanie ujędrniające. Im wyższe napięcie skóry, tym smuklejsza wydaje się być dana partia ciała. Nie można zapomnieć o nadmiarze skóry – jest to zjawisko, które może być następstwem przebytej ciąży, czy też zrzucenia sporej ilości kilogramów. Bańka chińska na brzuch i inne „problematyczne” części ciała pomoże w ich wymodelowaniu.

Bańki chińskie na twarz – recepta na młodość

Bańki chińskie na twarz to lekkie silikonowe lub gumowe akcesoria w małym rozmiarze, które zapewniają oczekiwany poziom precyzji. Jest to skuteczny sposób, aby poprawić jej owal, a także poprawić poziom napięcia i elastyczności. Regularne zabiegi bańkami spowalniają proces starzenia się skóry. Zmniejszają tempo występowania nowych zmarszczek i bruzd. Należy również wspomnieć, że bańki chińskie na twarz  działają przeciwzapalnie, więc mogą być stosowane podczas walki z trądzikiem i innymi niedoskonałościami cery.

Contact Us