Aplikatory wieloigłowe Lyapko

Rollery czy maty najeżone metalowymi igłami na pierwszy rzut oka wyglądają delikatnie odstraszająco i mogą przestraszyć niejednego pacjenta. Pozory mylą także i w tym przypadku. Akcesoria Lyapko zwane inaczej aplikatorami wieloigłowymi cieszą się ogromnym zainteresowaniem profesjonalnych fizjoterapeutów oraz rehabilitantów. Zabiegi z ich zastosowaniem oferują sanatoria, placówki medyczne czy gabinety medycyny alternatywnej. Aplikatory wieloigłowe Lyapko przeciwdziałają dolegliwościom bólowym oraz różnorodnym schorzeniom. Ich wyjątkowe właściwości z pewnością zainteresują zwolenników naturalnych metod leczenia.

Lyapko – krótka historia aplikatorów

Aplikatory marki Lyapko stały się prawdziwym hitem niemal na całym świecie. Zostały opracowane przez ukraińskiego doktor Nikolaya Lyapko. Miały wspomóc rehabilitację układu kostnego, poprawić ogólne samopoczucie oraz zapewnić długowieczność. Pierwszy aplikator został wyprodukowany w 1988 roku. Wraz z upływem czasu wdrażano kolejne rozwiązania, które opierały się na ulepszonych materiałach. Na uwagę zasługuje fakt, że doktor Lyapko opracował już 5 generacji omawianych akcesoriów. Aplikatory Lyapko nie posiadają odpowiednika – powstają w oparciu o autorskie projekty. Wyróżniają się nie tylko wysoką skutecznością, ale również funkcjonalnością i uniwersalnym zastosowaniem.

Jak działają aplikatory Lyapko?

Aplikator wieloigłowy wywołuje reakcję miejscowo-odcinkową oraz ogólną, co znacząco zwiększa zakres zastosowań. Wiele zależy od tego, na jaki obszar ciała oddziałują igły. Nie bez znaczenia jest również jego rozmiar. Duże znaczenie ma dobór odpowiedniego produktu, który będzie dopasowany do rzeczywistych potrzeb użytkownika.
Aplikatory wieloigłowe Lyapko podnoszą miejscową temperaturę ciała, a także poprawiają ukrwienie. Usprawniają przepływ krwi, co przekłada się na efektywną pracę układu krwionośnego. Nie można również nie wspomnieć o zmianie oporności elektrycznej skóry. Warto wiedzieć, że różne odcinki skóry zupełnie inaczej reagują na działanie opisywanych akcesoriów.

Strefy z podwyższonym przewodzeniem dążą do ustabilizowania się. W przypadku odcinków zdegenerowanych pierwszym etapem jest ich „uzdrowienie”, które ma charakter stopniowy. Utracone funkcje ulegają odbudowie, dzięki czemu możliwe jest całkowite wyeliminowanie schorzeń występujących w obrębie m.in. kości, stawów, tkanek, mięśni, narządów wewnętrznych czy też skóry. Refleksoterapia zakłada harmonijny wpływ igiełek na organizm.

Jakie efekty daje stosowanie aplikatorów Lyapko? Twoje zdrowie jest w Twoich rękach!

Systematyczne stosowanie aplikatorów wieloigłowych Lyapko może nieść za sobą wiele pozytywnych efektów, takich jak m.in.:

Zwiększenie wydolności organizmu – poprzez rozbudzenie pokładów energii i sił witalnych. Prezentowane akcesoria dobroczynnie wpływają na jakość snu, a także bystrość umysłu, co może okazać się kluczowe podczas pracy lub nauki.

Usprawnienie trawienia – aplikatory poprawiają pracę jelit, wątroby czy też żołądka. Mogą być stosowane profilaktycznie.

Eliminacja poważnych schorzeń – dotyczy to głównie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, oddechowego, nerwowego.

Normalizacja funkcji seksualnych – aplikatory wieloigłowe mogą okazać się pomocne w przypadku zaburzeń erekcji lub obniżonego libido. Są rekomendowane w przypadku zaburzeń ginekologicznych oraz cyklu jajnikowo-miesiączkowego.

Działanie przeciwbólowe – aplikatory Lyapko doskonale sprawdzają się w przypadku bólów głowy, kręgosłupa, mięśni oraz stawów.

Uregulowanie pracy gospodarki hormonalnej – pośrednio wpływa to również na pracę tarczycy. Akcesoria stanowią wsparcie w realizacji procesów metabolicznych w przebiegu endokrynopatii.

Zwiększenie skuteczności terapii leczniczych – wieloigłowe aplikatory Lyapko stanowią znakomite dopełnienie takich metod, jak m.in. masaż, akupunktura uszna i klasyczna, terapia manualna i laserowa, terapia mikrofalowa rezonansem. Mogą być stosowane równolegle lub przed zabiegiem.

Wsparcie podczas walki z nałogiem – regularne wykorzystywanie omawianych akcesoriów ułatwia rzucenie szkodliwych nawyków (palenie tytoniu, picie alkoholu).

Ograniczenie środków farmakologicznych – poprawiający się stan zdrowia umożliwia zminimalizowanie lub wyeliminowanie medykamentów.

Rodzaje aplikatorów wieloigłowych Lyapko

Aplikatory wieloigłowe Lyapko występują w różnych kształtach i formach, dzięki czemu każdy może wybrać produkt, który zagwarantuje oczekiwany poziom komfortu użytkowania. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich oraz produkty z naszego sklepu.

1. Wałki Lyapko

Aplikator wieloigłowy LYAPKO wałek do twarzy mały 3,5 – jest to akcesorium lekkie i poręczne, którego stosowanie nie stwarza żadnych trudności. Doskonale wpływa na kondycję skóry twarzy. Stymuluje naturalny proces produkcji kolagenu, zwiększa jędrność oraz napięcie. Wspomaga zachowanie młodego wyglądu.

Aplikator wieloigłowy LYAPKO wałek z kolcami do akupresury duży 5,0 – to produkt rekomendowany do obszarów ciała o dużej powierzchni (np. klatki piersiowej, pleców, brzucha). Nie tylko oddziałuje na kondycję skóry, ale również wspomaga eliminację dysfunkcji układu ruchu. Reguluje pracę narządów wewnętrznych.

2. Maty akupresurowe Lyapko

Aplikator wieloigłowy Lyapko mata akupresurowa „Szansa” – jest to mata szczególnie polecana tym, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi ze strony układu ruchu. Produkt pozwala pozbyć się bólu przewlekłego występujących w obrębie kręgosłupa, ale nie tylko. Niweluje stres, a także przyczynia się do poprawy jakości snu. Dodatkowym atutem jest redukcja napięcia mięśniowego.

Aplikator wieloigłowy Lyapko mata „Malec” 3,5 – to model kompaktowy, który zawsze można mieć przy sobie. Łatwo spakujesz do walizki i zabierzesz na urlop czy delegację z pracy. Jest to produkt polecany osobom borykającym się z m.in. schorzeniami górnych dróg oddechowych, katarem, zapaleniem zatok.

3. Pasy i piłki o różnych kształtach

Aplikator wieloigłowy Lyapko „Kropelka” 3,5 (para) – szeroki zakres regulacji obwodu sprawia, że produkt może zostać umieszczony w niemal dowolnym miejscu, w którym występuje ból. Akcesorium zmniejsza napięcie mięśniowe, reguluje przepływ krwi, wspomaga leczenie przebytych kontuzji i urazów, ujędrnia skórę, a nawet poprawia samopoczucie.

Aplikator wieloigłowy Lyapko Piłeczka 4,0 – piłka pokryta kolcami jest idealna w przypadku dolegliwości występujących w trudno dostępnych miejscach. Może być wykorzystywana zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Akcesorium poprawia funkcjonowanie mięśni oraz stawów. Jest ono chętnie wykorzystywane przez sportowców, ponieważ wspiera szybką regenerację mięśni oraz chroni przed wystąpieniem efektu przetrenowania.

Pierwsze użycie aplikatora – Od czego zacząć samodzielną kurację?

Aplikator Lyapko z powodzeniem można włączyć do domowych zabiegów. Oczywiście po zapoznaniu się z przeciwwskazaniami. Podczas pierwszego użycia sprawdzamy, w jaki sposób kolce oddziałują na wybrany fragment skóry. Przetestowanie działania aplikatora jest niezbędne do tego, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne niepożądane reakcje (np. alergiczne).

W kolejnym kroku wybieramy obszar ciała, który wymaga leczenia – w przypadku wałków należy wykonywać zdecydowane ruchy ku górze. Maty są najbardziej odprężające – wymagają leżenia, jednak można połączyć je z ćwiczeniami aktywizującymi. Pasy zakładane są na wybrany fragment ciała (np. ramię, brzuch, udo). Regulowany obwód umożliwia swobodną regulację, dzięki czemu akcesorium pozostanie w stabilnym położeniu. Piłeczki mogą stanowić dopełnienie masażu – należy wykonywać ruchy okrężne. Średni czas trwania zabiegu to kilkanaście lub kilkadziesiąt minut – dobrze jest zadbać o systematyczność, gdyż dzięki niej możliwe jest osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Contact Us