Kurs - Suche igłowanie – dry needling – poziom I

Suche igłowanie – dry needling – poziom I

prowadzący: Billy Byrne | cena: 1900 PLN

Kurs dla: Fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów fizjoterapii.

Miejsce i termin:

Wrocław / 19-21.01.2018

Czas: 3 dni

Cel kursu: Nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w zastosowaniu suchego igłowania.

Program szkolenia:

Kurs składa się z 3 intensywnych dni na pracę teoretyczna i praktyczną.  Po tych 3 dniach będziesz zmęczony, posiniaczony ale naładowany niesamowitymi i efektywnymi technikami możliwymi do zastosowania już następnego dnia po kursie.  

Dzień 1

Wprowadzenie do suchego igłowania – punkty spustowe, patofizjologia mięśni i TP’s, powierzchowne i głębokie igłowanie, powikłania, wskazania i p/wskazania, bhp, okolice p/wskazane, ból przeniesiony, rodzaje i dobór igieł.

Odcinek lędźwiowy i miednica : boczna część uda, mięśnie powierzchowne pośladka  (pośladkowy wielki), głębokie (pośladkowy średni, mały i gruszkowaty), naprężacz,

Kręgosłup lędźwiowy : prostownik, wielodzielny, czworoboczny lędźwi.

Dzień 2

Odcinek szyjny i górny kwadrant

Po nabraniu pewności w igłowaniu podczas dnia 1 przenosimy się na odcinek szyjny i górny kwadrant. Kluczowa tutaj jest znajomość anatomii i umiejętność palpacji.

Rozpoczynamy od  trapeziusa, MOS .

Kontynuujemy z mięśniami odcinka szyjnego i kierujemy się w dół na dźwigacz łopatki, równoległoboczne, stożek rotatorów a kończymy mięśniem piersiowym większym i najszerszym grzbietu.

Dzień 3

Kończyna górna : naramienny, biceps, triceps, ramienny, ramienno-promieniowy, odwracacz, nawrotny obły, zginacze i prostowniki nadgarstka.

Kończyna dolna: czworogłowy, przywodziciele, krawiecki, hamstringi, podkolanowy, brzuchaty, płaszczkowaty, strzałkowe, piszczelowy przedni

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat oraz skrypt przetłumaczony na język polski.

Tłumaczenie jest konsekutywne.

Rehaintegro  informuje, że po zakończeniu każdego kursu zostanie Pan/Pani poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety celem poinformowania organizatora, czy został osiągnięty cel szkolenia.

PROWADZĄCY:

Billy Byrne

Billy zajmuje się praktyką i nauczaniem pracy z ciałem od 14 lat. Jego główne zainteresowanie to igłowanie punktów spustowych, ich wpływ na bóle mięśniowo-powięziowe. Interesuje się również urazami sportowymi.

Billy studiował z pionierami z zakresu Suchego Igłowania – Dr Bob Gerwin i Jan Dommeholt (USA). Obecnie naucza iglowania na kursach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

TŁUMACZ:

Mgr Miłosz Parchimowicz 

MSc PT MT- Absolwent Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Ukończył szkolenie Ortopedycznej Terapii Manualnej (OMT) wg standardów International Federation  of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT). Program obejmował szkolenia z zakresu: Trening rehabilitacyjny (Lasse Thue), Wprowadzenie do specyficznej filozofii leczenia (Robert Sydenham), Manipulacje stawowe NORDIC OMT (Sigurd Slaastad), HVLA (Tim Daelemans, Hans Fauville),  Neurodynamic Solutions (Michael Shacklock), Badanie i leczenie – Maitland (John Langendoen), Anatomia palpacyjna (Marcin Fluder, Anna Gawryszewska), Mastercourse on Pain (dr Jan Pool), Radiologia (lek. P.Godek), terapii visceralnej (Michel Pulyeart) i kursów klinicznych (John Langendoen, Mirosław Dębski). Certyfikowany terapeuta  manualny Kaltenborn-Evjenth oraz metody McKenzie.
Ukończył kurs Medical Acupunture w Londynie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Szczecinie (Terapia Plus, Evomed Terapia) oraz Londynie (My Medyk Medical Center). Właściciel gabinetu Reha-Team.

Contact Us