Kurs - Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe

Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe

prowadzący: dr n. med. Marcin Wytrążek | cena: 25 PLN

Kurs dla: fizjoterapeutów, lekarzy, studentów fizjoterapii, techników masażystów

Miejsce i termin:

Czas: 1-2 godziny

Opis warsztatu

Podczas dwugodzinnego warsztatu omówione zostanie zagadnienie powstawania restrykcji w obszarze taśmy powierzchownej tylnej kończyny górnej i związane z tym dolegliwości bólowe. Uczestnicy warsztatu poznają skuteczne techniki rozluźniające i zwiększające mobilność mięśnia-powięzi, które mogą być pomocne w przypadku terapii karku bądź barku.

a) Omówienie zagadnień teoretycznych związanych z wykonywaniem rozluźniania mięśniowo-powięziowego
b) Badanie restrykcji w obszarze taśmy powierzchownej tylnej kończyny górnej
c) Ćwiczenie technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego w omawianym obszarze

Dane organizacyjne

Kontakt:
tel.: +48 881 439 678
Adres e-mail: warsztaty.rehaintegro@gmail.com

Lokalizacja: Sala szkoleniowa Rehaintegro , Poznań, ul. Czajcza 11 (wejście od dziedzińca budynku)

Dojazd:
Obiekt znajduje się niemal w samym centrum miasta, odległość od Dworca PKP Poznań Główny wynosi zaledwie 2 km.
Linie tramwajowe 9 oraz 18 zatrzymująca się na przystanku Rynek Wildecki.
Linia autobusowa 176 zatrzymująca się na przystanku Żelazka lub Krzyżowa

Parking:
Dostępne są  miejsca postojowe w ramach strefy płatnego parkowania.

PROWADZĄCY:

dr n. med. Marcin Wytrążek

Jest fizjoterapeutą, wykładowcą Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracę doktorską z zakresu wykorzystania elektromiografii u pacjentów z punktami spustowymi, bronił na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2010-2014 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia. Aktualnie jest kierownikiem Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii.

Jako klinicysta zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii.  Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Prowadzi kursy z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest twórcą pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Terapia manualna tkanek miękkich, których kolejne edycje odbywają się w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Jest autorem podręcznika do masażu tkanek głębokich – „Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń” oraz tłumaczeń książek: „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim , „Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej” Jamesa Earlesa i Toma Myersa oraz autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego wydawnictwa WSEiT.

Uczył się i nadal doskonali swoje umiejętności pod okiem takich instruktorów jak Carol Manheim, John Smith, Marty Ryan, Art Riggs, Leon Chaitow, Gil Hedley, Julian Baker, Steven Goldstein. Prowadzi kanał edukacyjny na YouTube – Marcin Wytrążek, którego celem jest dostarczanie materiałów edukacyjnych dla masażystów i fizjoterapeutów, zafascynowanych terapią manualną tkanek miękkich.

Contact Us