Kurs - Osteopatyczna Terapia Trzewno-Naczyniowa

Osteopatyczna Terapia Trzewno-Naczyniowa

prowadzący: Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd | cena: 2100 PLN

Kurs dla: Osteopatów, studentów osteopatii.

Miejsce i termin:

/

Czas: 3 dni

Kurs ten przyjmuje podejście oparte na płynach do wisceralnych i mięśniowo-powięziowych przypadłości oraz analizuje sposób, w jaki praca w pewnych obszarach i strefach może wpływać na ukrwienie (oraz drenaż) narządów.

To wychodzi poza zakres podstawowych kursów z manipulacji wisceralnych i pokaże podejście i perspektywę Caroline do funkcji autonomicznych oraz bezpośrednich uwolnień otrzewnowych i mięśniowo-powięziowych / wisceralnych uwolnień, by włączyć wpływ naczyń krwionośnych przebiegających przez ciało i jamy ciała, możliwy do zastosowania w całej gamie prezentacji klinicznych.

Kurs ten zawiera komentarz tyczący się relacji pomiędzy otrzewną a innymi tkankami jam ciała oraz naczyniami krwionośnymi które zasilają w krew poszczególne narządy. Bierze też pod uwagę połączenie pomiędzy posturą a przepływem krwi oraz kontrolą ciśnienia, zrozumienie, które jest nieodzowne również dla wisceralnej dynamiki naczyniowej. Staromodne koncepcje osteopatyczne oraz idee AT Stilla wcale nie muszą być aż tak przestarzałe!

Tłumaczenie jest konsekutywne

Każdy z uczestników otrzymuje skrypt oraz certyfikat w języku polskim

PROWADZĄCY:

Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd

Caroline jest bardzo doświadczona w manipulacjach wisceralnych, osteopatii wisceralnej, medycynie osteopatycznej oraz w kwestiach opieki nad matką i dzieckiem. Jest osteopatką z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem i praktykowała w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Jest bardzo zainteresowana badaniem, w jaki sposób osteopatia może pomagać w zarządzaniu bólem oraz problemami związanymi z wielokrotnymi urazami, złożonym bólem, jak i w zakresie komponentów mięśniowo-powięziowymi bólów brzuszno-miedniczych oraz niektórych pooperacyjnych symptomów adhezyjnych.

Caroline prowadzi kursy i wykłady w Wielkiej Brytanii, jest prelegentem na licznych międzynarodowych konferencjach, publikuje książki i artykuły i bardzo mocno interesuje się badaniami naukowymi, praktyką opartą na dowodach i rozwijaniem profesji osteopatycznej.

Była zaangażowana w pracę nad regulacjami zawodu osteopaty w wielu krajach, będąc Dyrektorem, Wicedyrektorem i Ordynatorem Kliniki w wielu instytucjach osteopatycznych w Wielkiej Brytanii i posiada kwalifikacje w zakresie edukacji, ewaluacji medycznej oraz e-learningu.

Jest doświadczonym ekspertem, regularnie prowadzi rozmaite projekty w praktyce osteopatycznej, tyczące się kompetencji jak i uzyskiwania praw zawodowych. Jej kursy są bardzo praktyczne i zorientowane na pracę kliniczną, wypełnione podejściem opartym na dowodach oraz takowych informacji. Caroline obecnie mieszka i praktykuje w Wielkiej Brytanii we wschodnim Manchesterze/rejonie Peak District.

Contact Us