Kurs - Osteopatyczne podejście do przewlekłego bólu miednicy i obszaru krocza

Osteopatyczne podejście do przewlekłego bólu miednicy i obszaru krocza

prowadzący: Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd | cena: 2100 PLN

Kurs dla: Osteopatów, studentów osteopatii.

Miejsce i termin:

/ wkrótce nowy termin

Czas: 3 dni

Cel kursu:
Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji w diagnozowaniu i leczeniu przewlekłego bólu miednicy zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Uczestnicy nauczą się w jaki sposób układ trawienny oraz układ mięśniowo-powięziowy  przyczyniają się do dysfunkcji i problemów w obrębie miednicy mniejszej.

Każdy z uczestników podniesie swoje umiejętności w leczeniu pacjentów z problemem neuralgii sromowej, coccydynii, z problemami mięśniowo-powięziowymi związanymi z urazami dna miednicy.

Opis kursu:
Są pewne istotne kwestie związane z ciążą oraz aspektami ginekologicznymi w przypadku przewlekłego bólu miednicy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę w jaki sposób układ trawienny oraz układ mięśniowo-powięziowy też przyczyniają się do przewlekłego bólu miednicy zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Kurs przeprowadzi nas przez pierwszy etap naszej podróży – począwszy od ogólnego spojrzenia na przewlekły ból miednicy kobiet i mężczyzn, skończywszy na osobnych zajęciach (w 2019 roku,) które obejmą kwestie niepłodności, leczenia piersi, spraw hormonalnych oraz inne aspekty biorące pod uwagę całościowe podejście osteopatyczne do zdrowia kobiet.

Podczas tego kursu omówione zostaną dynamika układu płciowo-moczowego oraz interakcje z przewodem pokarmowym. Zostanie również poruszona kwestia odruchów wiscero-somatycznych oraz wiscero-wisceralnych, jak i zrozumienie roli nerwu błędnego w przypadku przewlekłego bólu. Funkcja otrzewnej jako „narządu trzewnego” samego w sobie będzie omówiona w szczegółach (włączając w to koncepcje tyczące się radzenia sobie ze zrostami – adhezjami). Ponadto, założenie podejścia do otrzewnej jako „narządu posturalnego”, który przyczynia się do propriocepcji zostanie włączone w omawiane zagadnienia, do tego, omówimy jej znaczenie przy bólach okolicy kości ogonowej (coccydnia) oraz neuralgii nerwu sromowego.

Zajmiemy się też rozmaitymi sposobami podejścia do rozwiązywania ogólnych problemów z miednicą, jak i związanymi z urazami mięśni dna miednicy (np. porób u kobiet, kolarstwo czy inne traumy u mężczyzn). Dlatego też, neuralgia sromowa, coccydynia i inne biomechaniczne i mięśniowo-powięziowe problemy związane z miednicą będą przedmiotem tych zajęć.

Kurs będzie obejmować kontakt z dnem miednicy, oraz zewnętrznym obszarem około-pochwowym jaki i około-odbytniczym. Nie będziemy uczyć żadnych technik wewnętrznych, ale sam kontakt zewnętrzny dotyczyć będzie obszarów intymnych, dlatego prosimy wziąć to pod uwagę podczas przygotowań do zajęć.

Program kursu:

Dzień 1

9:00-11:00  Omówienie kwestii związanych z ciążą oraz aspektami ginekologicznymi w przypadku przewlekłego bólu miednicy

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-13:30 Układ trawienny i jego wpływ na  przewlekłe bóle miednicy u kobiet jak i mężczyzn – teoria i praktyka

13:30-14:30 Przerwa na lunch

14:30 – 16:15 Układ mięśniowo-powięziowy i jego wpływ na  przewlekłe bóle miednicy u kobiet jak i mężczyzn – teoria i praktyka

16:15-16:30 Przerwa kawowa

16:30-18:00 Dynamika układu płciowo-moczowego oraz interakcje z przewodem pokarmowym – teoria i praktyka

Dzień 2

9:00-11:00 Odruchy wiscero-somatyczne oraz wiscero-wisceralne – teoria i praktyka

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-13:30 Rola nerwu błędnego w przypadku przewlekłego bólu.

13:30-14:30 Przerwa na lunch

14:30 – 16:15 Funkcja otrzewnej jako „narządu trzewnego”- teoria i praktyka

16:15-16:30 Przerwa kawowa

16:30-18:00 Funkcja otrzewnej jako „narządu trzewnego” c.d. , Adhezje – teoria i praktyka

Dzień 3

9:00-11:00 Otrzewna jako „narząd posturalny” – teoria i praktyka

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-13:15 Terapia osteopatyczna przy bólach okolicy kości ogonowej (coccydnia) oraz neuralgii nerwu sromowego

13:15-13:30 Przerwa kawowa

13:30-15:30 Postępowanie przy problemach związanych z urazami mięśni dna miednicy (np. porób u kobiet, kolarstwo czy inne traumy u mężczyzn).

Tłumaczenie jest konsekutywne.
Każdy z uczestników otrzymuje skrypt oraz certyfikat w języku polskim.

PROWADZĄCY:

Caroline Stone D.O.(Hons), MSc (Ost), MEd, MClinEd

Caroline jest bardzo doświadczona w manipulacjach wisceralnych, osteopatii wisceralnej, medycynie osteopatycznej oraz w kwestiach opieki nad matką i dzieckiem. Jest osteopatką z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem i praktykowała w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Jest bardzo zainteresowana badaniem, w jaki sposób osteopatia może pomagać w zarządzaniu bólem oraz problemami związanymi z wielokrotnymi urazami, złożonym bólem, jak i w zakresie komponentów mięśniowo-powięziowymi bólów brzuszno-miedniczych oraz niektórych pooperacyjnych symptomów adhezyjnych.

Caroline prowadzi kursy i wykłady w Wielkiej Brytanii, jest prelegentem na licznych międzynarodowych konferencjach, publikuje książki i artykuły i bardzo mocno interesuje się badaniami naukowymi, praktyką opartą na dowodach i rozwijaniem profesji osteopatycznej.

Była zaangażowana w pracę nad regulacjami zawodu osteopaty w wielu krajach, będąc Dyrektorem, Wicedyrektorem i Ordynatorem Kliniki w wielu instytucjach osteopatycznych w Wielkiej Brytanii i posiada kwalifikacje w zakresie edukacji, ewaluacji medycznej oraz e-learningu.

Jest doświadczonym ekspertem, regularnie prowadzi rozmaite projekty w praktyce osteopatycznej, tyczące się kompetencji jak i uzyskiwania praw zawodowych. Jej kursy są bardzo praktyczne i zorientowane na pracę kliniczną, wypełnione podejściem opartym na dowodach oraz takowych informacji. Caroline obecnie mieszka i praktykuje w Wielkiej Brytanii we wschodnim Manchesterze/rejonie Peak District.

Contact Us