Kurs - Dynamic Tape

Dynamic Tape

prowadzący: Mgr Dominik Bryń | cena: 650 PLN

Kurs dla: Fizjoterapeutów, lekarzy (specjaliści rehabilitacji medycznej, ortopedzi) masażystów, trenerów, studentów 3 roku fizjoterapii.

Miejsce i termin:

/

Czas: 1 dzień (9 h)

Co to jest Dynamic Tape?

Dynamic Tape to bardzo elastyczna taśma, która rozciąga się we wszystkich kierunkach o ponad 200% i ma bardzo silne właściwości „kurczenia”. Rozciąga się znacznie bardziej niż taśmy do kinesiotapingu i nie ma sztywnego punktu końcowego.  Właściwości lepko-sprężyste pozwalają na to, aby działała jak przewód bungee, mając na celu zapewnienie siły hamowania, wchłaniania i zmniejszenia obciążenia pracy uszkodzonych tkanek. Zmagazynowana energia jest wykorzystywana do wspomagania ruchu. W ten sposób może wspomagać pracę słabych, przeciążonych lub uszkodzonych mięśni. Umożliwia poprawę wzorców ruchowych jednocześnie z zachowaniem pełnego zakresu ruchu.

Różnice między Dynamic Tape a Kinesiology Tape:

  1. Dynamic Tape, w przeciwieństwie do Kinesiology Tape, które składają się głównie z bawełny, złożony jest z materiałów syntetycznych takich jak nylon i lycra,
  2. Dynamic Tape został zaprojektowany tak, aby mógł rozciągać się we wszystkich kierunkach (4-way stretch), podczas gdy Kinesiology Tape mogą rozciągać się jedynie wzdłuż (2-way stretch),
  3. Dynamic Tape swoim oporem i siłą odciągnięcia wielokrotnie porównywany był do liny bungee. Kinesiology Tape natomiast posiadają opór zaprojektowany tak, aby unieść delikatnie skórę,
  4. Dynamic Tape jest zdolny rozciągnąć się nawet do ponad 200% swojej spoczynkowej długości bez uczucia sztywnego końca. Taśmy Kinesiology Tape rozciągają się zazwyczaj do 140%-180% i posiadają one ustalony sztywny koniec, do którego taśma jest w stanie się rozciągnąć.
  5. Dynamic Tape jest zaprojektowany, aby pracować mechanicznie zmieniając wzorzec ruchu, poprzez absorbowanie obciążeń i jednoczesne przekazywanie tej energii z powrotem w ruch, a wszystko to następuje bez ograniczenia zakresu ruchu. Kinesiology Tape jest zaprojektowany jest aby pracować neurofizjologicznie, to oznacza, że styka się ze skórą, aby zaburzać odczuwanie bólu, wywołuje drenaż limfatyczny, oraz wyzwala zmiany w funkcjach nerwowomięśniowych

Cel kursu:

Pokazanie różnic pomiędzy Dynamic Tape a innymi taśmami dostępnymi na rynku. Nauczenie uczestników jak prawidłowo zastosować taśmę Dynamic Tape, oraz jak aplikacja różni się od metod dostępnych na rynku.

Plan szkolenia:

9:00-11:00  Wytyczne aplikacji taśmy
Jak używać Dynamic Tape – wyjaśnienie różnic w stosowaniu Dynamic Tape,

10:45-11:00 Przerwa

11:00-13:30  Techniki aplikacji – praktyka.

13:30-14:30 Przerwa

14:30-17:00  Techniki aplikacji – praktyka c.d

Co otrzymują uczestnicy?

Taśmy do ćwiczeń podczas kursu,
Materiały dydaktyczne,
Certyfikat .

Rehaintegro  informuje, że po zakończeniu każdego kursu zostanie Pan/Pani poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety celem poinformowania organizatora, czy został osiągnięty cel szkolenia.

PROWADZĄCY:

Mgr Dominik Bryń

magister fizjoterapii, w 2010 r. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, wydział fizjoterapia.
Po ukończeniu studiów współpracował klubami sportowymi we Wrocławiu: Gwardia Wrocław, WKK Wrocław gdzie pełnił funkcję fizjoterapeuty klubu (2010-2014).
W latach 2013-2014 fizjoterapeuta kadry narodowej w koszykówce kobiet (U20).
W swojej pracy wykorzystuje metody związane z diagnostyką i leczeniem tkanek miękkich, terapię FDM oraz Dynamic Tape.
W szczególności zajmuje się urazami sportowymi.

Contact Us